PermaIntro Eindhoven

Een kennismaking met permacultuur voor iedereen die nu aan de slag wil met duurzaamheid*.

Wie niet wil afwachten tot wereldleiders er uit zijn, kan nu meteen in eigen huis, tuin en keuken met permacultuur substantieel bijdragen aan een beter klimaat en beter gebruik van grondstoffen en energie. Zonder bindend verdrag maar wel met gezond verstand.

In één dag gezellig samenwerken met andere mensen (uit de buurt) proeft u aan de werkwijze van het permacultuursysteem. En als het naar meer smaakt dan zijn er tal van mogelijkheden zelfstandig, met uw buren meer te doen en leren. Bijvoorbeeld PermaBlitzen, workshops, cursussen, Transition Cafés en Transition Town werkgroepen. Een buurtmoestuin, buurtenergiepark, buurtleenauto’s, buurtwerkplaats…

Op het programma van de PermaIntro:

  • voorstelronde: ontdek wat we samen al kennen en kunnen
  • permacultuur in het kort
  • samen een inspirerende korte film bekijken
  • kringgesprek over permacultuurethiek en de relatie met Transition Town
  • lunchpauze (bio-logisch lekker)
  • verschillende composteertechnieken: leren door doen
  • venstertuin maken: een permacultuur ontwerp in miniatuur
  • afsluiting met een (warm) drankje en hapje

Bijdrage in de kosten: €10 per persoon – te voldoen bij binnenkomst.

Locatie: Mathildelaan 61, Eindhoven

Datum en tijd: 21 februari 2010 (geweest: 24 januari ) van 10:00 tot 16:00 uur.

Maximaal aantal deelnemers 8.

Aanmelding staat open voor alle Eindhovenaren: info@aardwerk.org

Wie een PermaIntro wil in eigen gemeente kan ook met ons contact opnemen via info@aardwerk.org.

*duurzaamheid: in permacultuur spreken we liever van veerkracht. Dat geeft veel beter weer wat we bedoelen. Duurzaamheid gaat over het langdurig in stand houden van een situatie of ding, ongeacht wat het kost. Duur – betekent hard, onverzettelijk, maar ook dat het veel kost. Veerkracht is zacht, meegaand, met behoud van functionaliteit; optimale levensstijl tegen minimale kosten, juist in een wereld die voortdurend verandert.

Over de auteur

admin

Andere bercihten vanadmin

Website van deze auteur

20

12 2009

5 Comments Add Yours ↓

The upper is the most recent comment

  1. maarten #
    1

    Het beste is mij het bevallen om met mensen van gedachten te wisselen over de onderwerpen permacultuur en transitie, maar ook de praktische kennis en tips voor het tuinieren/composteren.

    Ik had het gewaardeerd om naar buiten te gaan met de groep en bv een voorbeeld tuin te bekijken of een wandeling waarin we kijken naar permacultuur voorbeelden in de natuur.

  2. arjan #
    2

    Beste bevallen:
    De afwisseling van presentatie met uiteindelijk een praktisch voorproefje.

    Klacht?!;
    Nog meer praktische proefjes en voorbeelden tonen.

    Leo, het was een leuke gezellige dag met een aantal gelijkgestemde mensen. Permacultuur spreekt me aan en ga dit jaar eens meer experimenteren met groente en fruit hier op de camping. Ook ben ik geïnteresseerd in jouw cursus programma. Houd me op de hoogte.

  3. arthur #
    3

    Leo, bedankt voor de leuke permainfodag. Mijn vrouw is ook voor en we gaan overvloed in onze tuin creëren. Allereerst een kompostbak maken. Uitgelegd aan het gezin dat de kompost de brandstof van de tuin is. De oudste (11) wilde wel een bak vlechten met de bamboestengels. (Dit kan hij echt) We gaan niet overal permabakken maken. Hier en daar staat een border waar we wat mee kunnen. De kruiden willen we dicht bij de keuken en daar past niet echt een verhoging van 30 cm. Stapje voor stapje komen we er wel.

  4. marieke #
    4

    Hallo mensen,
    Zondagavond eet ik een broodje gezond wat bol staat van een heerlijke geur: verse bieslook!
    Net geknipt uit een Petfles, werkelijk waar. Afzichtelijk doorzichtig blauw plastic compleet met etiketten; twee flessen op elkaar en vast gezet en de een geeft de ander het water wat hij kan missen.
    Er zit fijne en grove aarde/ compost in, cacaoschilletjes, beetje rauw zeewier, en houtschaafsel. Het is luchtiger door de zeewier, de cacaoschilletjes en houtschaafsel zorgen voor de vochthuishouding.
    Dit alles heb ik geleerd vandaag in de perma-intro-cursus, gegeven door luchtige grappige en effectief vertellende cursusgever Leo.
    Er was ruimte om onderling gegevens uit te wisselen, elk mens in de groep wist al wel iets, of was thuis al aan het experimenteren geweest.

    Onze cursusleider Leo had heerlijke peulvruchten- en pompoensoep gemaakt, met lekker Meelmutsbrood en pasta’s, en geurige biologische kaas.

    We zien een duidelijk filmpje over achtergrond en toepassen van Permacultuur en een kort filmpje over TT-Deventer.
    7 Enthousiaste mensen en samen een leuke groep met goeie vragen waarop duidelijke uitleg kwam en allemaal ijverig werkend aan onze “vensterbanktuintjes”.

    De dag is heel afwisselend, de sfeer is open en lekker rustig.
    En als afsluiting een heerlijk drankje en even nababbelen.
    Leo je hebt voor een goeie dag gezorgd!

    Groetjes, Marieke

  5. judith #
    5

    Ik heb het vandaag erg leuk en nuttig gevonden bij jou, en ga meteen aan de slag met hetgeen ik geleerd heb.
    Ik ga beginnen met de wormenbak, hoewel ik de bokashi ook wel aardig vind.



Your Comment

You must be logged in to post a comment.